4.4 X-Weather

Další zajímavou službou je Počasí. Díky ní vidíte počasí přímo ve vašem rosteru. Takže je pochopitelné, že nejprve musíme přidat kontakt. Kontakt se však již liší podle místa, ze kterého nás počasí zajímá. Pošleme tedy zprávu na adresu pocasi.jabber.cz s libovolným obsahem. Odpovědí nám bude seznam dostupných míst a návod na další postup. Takže přidáme například prague@pocasi.jabber.cz. Vzápětí nám přijde zpráva potvrzující autorizaci.

Od teď nás bude tento kontakt svým statusem informovat o počasí ve zvolené lokalitě. Stačí najet myší na tento kontakt a zobrazí se nám stručné informace o teplotě, vlhkosti, větru a podobně.

Tím to ale ještě nekončí. Stáhneme-li si iconset počasí, může nás tento kontakt informovat o počasí i svou ikonkou (slunečno, zataženo,...). Následující popis se týká klienta JAJC, ale jistě z něj bude patrný postup i pro ostatní klienty. Takže ze sekce 5.1 si stáhněte soubor weather.jisp a uložte jej do adresáře jajc/icons. Po restartu jajce klikněte pravým tlačítkem na kontakt počasí, z menu vyberte Advanced - Iconset - Weather icons from PSI. Tím máte komfortní rosničku přímo v rosteru.

Obrázek 4.4. Počasí v rosteru

Počasí v rosteru