4.1 Jogger

Jedním z technologických modulů Jabberu je online deníček, Jogger. Je to uživatelsky velice jednoduchý způsob publikování svých postřehů, myšlenek, zážitků, no prostě weblog.

Na první verzi, tehdy ještě pod označením Flogger, se podílel sám Jeremie Miller, od něhož pak vývoj převzal Justin Mecham.

Ovládání je jednoduché. Přidáme si do rosteru nový kontakt, kterým bude právě tato služba. Je pochopitelně potřeba opět najít server, který tuto službu podporuje. Vezmeme-li njs.netlab.cz, přidáme do rosteru cokoliv@jogger.netlab.cz. Je to totiž služba, tak nezáleží na té části před zavináčem. No a je to. To je celé. Robot jako takový se bude tvářit offline, takže se neděste, že jste nedostali autorizaci. Prostě mu pošlete nějakou zprávu a on ji publikuje na vaší osobní stránce http://jogger.netlab.cz/user.php?jid=uzivatel@server.

Pracovat s těmito výsledky pak můžete pomocí čtečky RSS. Zadáte adresu http://jogger.netlab.cz/syndication.php s následujícími parametry:

RSS výstup Joggeru

Takže pokud bychom chtěli např. vidět deset příspěvků konkrétního uživatele, zadáme http://jogger.netlab.cz/syndication.php?format=rss&count=10&jid=uživatel@server.

Obrázek 4.1. Odeslání příspěvku Joggeru

Odeslání příspěvku Joggeru