2.5.1 Stažení, instalace, spuštění, registrace

Z odkazu, který tu nejsem oprávněn uveřejnit, si stáhnete instalační soubor, po jehož spuštění budete provedeni jednoduchou instalací. Vytvoří se adresář c:\Program Files\BussinesIM, ve kterém budou potřebné soubory. Pouštět se bude moci též z nabídky start nebo ze zástupce na ploše. Objeví se okno pro zadání informací o účtu.

Obrázek 2.113. Přihlášení v BIM

Přihlášení v BIM

Zadáte své uživatelské jméno a heslo a server ke kterému se připojujete. Pokud chcete, aby se příště BIM hlásil automaticky, zaškrtnete Save Password a Automatically Log On. Samozřejmostí je použití SSL spojení na portu 5223 zaškrtnutím Secure Connection.

Při tvorbě nového účtu (první přihlášení) stačí kliknout na odkaz Click here for a new account. Otevře nám dialog pro zadání informací o nás a vytvoří na zvoleném serveru nový účet. Zajímavá vlastnost BIMu je, že nedokončí registraci bez vyplnění vCard (Zde označované jako Profile).

Pokud je třeba připojit se na jiném portu, není BIM extrémně uživatelsky příjemný. Spouští se s parametrem port=... z příkazové řádky.