2.1.9 Novinky

Novinky jsou speciální typ zpráv s jistou informační hodnotou. Hojně se využívají pro zobrazování tzv. RSS, převážně zpravodajských serverů. JAJC nabízí pro odbavení těchto novinek speciální okno, dostupné po stisku předposledního tlačítka v hlavním okně.

Obrázek 2.45. Novinky (Headlines)

Novinky (Headlines)

Okno je rozděleno do dvou částí - seznam odesílatelů vlevo a seznam novinek v pravo. Tlačítkem Headlines provedeme výběr, jak staré novinky nás zajímají, tlačítkem Zavřít okno uzavřeme.

Pojďme si použití opět vysvětlit na praktickém příkladu. Chcete třeba mít v novinkách titulky nějakého periodika. Najdete si server, který nabízí RSS výstup. Dále si najdete RSS robota a přidáte si ho do rosteru (např. jabrss@cmeerw.net). Tomuto roboru pošleme zprávu subscribe url, kde url je adresa zvolené rss stránky. Odteď vám bude robot posílat RSS zprávy. Ale aby měli formát novinek, ještě mu musíme poslat zprávu set headline. A je to. Jenom pro úplnost, pokud už nebudeme chtít odebírat novinky, pošleme robotovi zprávu unsubscribe url. Více informací je možno najít na http://jabrss.cmeerw.org.