2.1.4.8 Nástroje

Poslední, avšak největší, sekcí z popisu hlavního menu jsou Nástroje. Obsahuje další podúroveň menu, na kterou se teď podíváme.

Obrázek 2.23. Menu Nástroje

Menu Nástroje

Menu Účty jsme probrali na začátku, Nastavení probereme vzhledem k jeho rozsáhlosti na konci.

V plugins se generují odkazy na nastavení přídavných modulů(je třeba mít příslušný *.dll soubor nahraný v adresáři /plugins).

Jazyk je výběr jazyka klienta. Vyberete si příslušný soubor (*.lng musí být v hlavním adresáři JAJCe) a zobrazí se vám o něm určité informace. Po stisku OK se jazyk klienta okamžitě přenastaví, bez potřeby jej restartovat.

Avatar je výborný nápad, i když není přímo v Protokolu. Každý uživatel JAJCe si může nahrát malinký obrázek (*.jpg, *.gif, *.png), který se pak bude zobrazovat v oknech zpráv, v pop-upech přítomnosti a podobně.

Osobní vCard je vaše vizitka. Můžete zde vyplnit nějaké informace o sobě, které se pak budou posílat na vyžádání druhými uživateli.

Search for unused contacts je dobrý nástroj pro pročišťování rosteru. Zadáte počet dní a JAJC vám vyhledá kontakty, se kterými jste po tu dobu nemluvili.

Obrázek 2.24. Nepoužívané kontakty

Nepoužívané kontakty

Z hlediska bezpečnosti je dobré jednou za čas měnit své heslo. Pomocí volby Změnit heslo je to triviální záležitost. Prostě zadáte své staré heslo, nové heslo, potvrzení nového hesla, stisknete OK a je to.

Poslední položkou je volba odebrat účet ze serveru.