1.3.6 Konference, Diskuze (Groupchat)

Představte si, že sedíte v jedné místnosti s vašimi kamarády. Prostě se s nimi bavíte, každý s každým, občas jen dva mezi sebou, občas vás slyší všichni. A teď si představte, že sedíte u počítače na jiném konci světa a ta komunikace probíhá přes váš monitor. Tak přesně takovéhle virtuální místnosti Jabber nabízí. Tyto konference mají však proti té klasické mnohé výhody. V reálu je například značně obtížné ignorovat někoho, kdo se vám nelíbí. Ve virtuální konferenci se vám prostě dotyčný člověk, ani to, co napíše, nezobrazí.

Pokud již víte, v jaké konferenci svoje kamarády potkáte, prostě ve svém klientu zvolíte Vytvořit/Připojit Diskuzi, do příslušných polí zadáte jméno serveru a jméno správné místnosti a vaši přezdívku. Stisknete OK a jste uvnitř.

Pokud nemáte vybránu konkrétní diskuzní skupinu, můžete si vytvořit vlastní (postup je naprosto totožný, jako při připojování se k již existující, jenom si jméno místnosti prostě vymyslíte), nebo nějakou najít. K tomu je perfektní využít Jabber Browser.

Obrázek 1.10. Konference

Konference